Подорож до Австрії переможниць учнівської олімпіади з німецької мови

Нещодавно ми почули вислів св. Августина: «Світ - це книга. І хто не подорожував по ньому - прочитав у ній тільки одну сторінку», - яка змотивувала нас (десятикласниць Діану Хомин і Віталію Хало) до участі в олімпіаді з німецької мови з країнознавчим акцентом на тему: «Австрія - країна монастирів». Головним її призом була подорож до мальовничої країни Австрії. Ми доклали максимум зусиль і стали переможницями олімпіади. Омріяна поїздка в Австрію стала реальністю. Тож зараз трішки розкажемо про свої враження від побаченого і почутого.

Ця подорож була організована за підтримки австрійської бібліотеки ДДПУ і особисто Ярослава Лопушанського. Два тижні ми проживали на території відомого монастиря Гютвайг (Stift Göttweig) і навчалися в одній із гімназій невеличкого містечка Krems. Ми й не очікували такого теплого та дружнього прийому як з боку самих священнослужителів, так і з боку педколективу та учнів гімназії. Усі гімназисти були дуже приємні і завжди намагалися допомогти нам, коли була така потреба. За цей короткий період наші тимчасові однокласники стали нам хорошими друзями, з якими і зараз підтримуємо зв’язок. Подорож дійсно дала змогу відчути на власному досвіді, як це навчатися та жити за кордоном. Було дуже цікаво порівняти шкільні програми, методику викладання й оцінювання в нашій школі та австрійській гімназії.

Окрім навчання, ми цікаво проводили вільний час та духовно збагачувалися. Якщо чесно, до цієї мандрівки якось не до кінця усвідомлювалася значимість віри в житті людини. За час перебування в Австрії ми справді відродилися духовно, адже відвідували майже щодня меси, навіть співали в церковному хорі . Крім того, побачили багато визначних місць як міста Krems, так і Відня - столиці Австрії, який зачарував тільки-но ми заїхали в місто. Завдяки Ярославу Лопушанському більше дізналися про історію Відня, визначні пам’ятки архітектури міста, відвідали чудовий музей історії природи та ближче познайомилися з культурою Австрії.

Ця подорож була дійсно незабутньою, повною пригод та несподіванок, завдяки їй ми отримали безцінний досвід, суттєво збагатили свій словниковий запас та стали мотивованими для подальшого вдосконалення своїх знань.

Ми хочемо подякувати всім тим людям, які посприяли мандрівці, а саме: пану Ярославу Лопушанському, всім священнослужителям монастиря, директору та педколективу гімназії Krems, учителям німецької мови Манько У.І. та Василюк С.О, які настояли на нашій участі в названій олімпіаді, і, звичайно, директору школи Панькевич Л.І.

Діана Хомин, Віталія Хало (учениці Дрогобицької ЗОШ № 2)

Джерело: http://dr-school2.at.ua/news/dvotizhneve_znajomstvo_z_avstrieju/2018-03-...