Розширюючи наукові горизонти

З 7 по 10 червня в місті Гранада (Іспанія) проходив XVI Симпозіум IDS, який відбувається раз в три роки і кожен раз в іншій країні. Перший Симпозіум відбувся 45 років назад у 1971 році, організований західними славістами в Бад Есмі (Німеччина). В цьому році Симпозіум був організований колективом університету Гранади на базі Центру Фредеріко Гарсія Лорки. В ньому прийняло участь 150 дослідників зі всіх кінців світу: США, Японії, Китаю, Італії, Іспанії, Англії, Німеччини, Польщі, Чехії, Болгарії, Угорщини, Словакії, України, Сербії, Греції, Естонії, Бразилії, Аргентини, Нової Зеландії, Канади й ін. Україну представляла професор Дрогобицького державного педагогічного університету Бистрова Олена. Доповідь була проголошена в перший день роботи Симпозіуму у відділенні з учасниками з університету Південної Каліфорнії та Вірджинії (США), університету College London та Оксфорду (Великобританія). Надзвичайно радісно було зустрітись з давніми знайомими – колегами з різних країн, в тому числі з відомою японською письменницею Нобуко Кіношіта (автором ряду збірок японської поезії та тексту опери «The Last Queen»)

Крім наукової комунікації відбувалась насичена культурна програма, що охопила різні сфери культурного життя Андалусії. Так, були відвідані музей Пікассо в місті Малага, виставка робіт Фаусто Веласкеса у м. Севілья (історичне місто, звідки родом герої Фігаро, Дон Жуан, Севільський цирульник), виставка сучасної фотографії у м. Кадіз (місто-півострів у Атлантичному океані з 3 000-літньою історією), легендарна Альгамба в м. Гранада, й ін. А також знайомство з полум’яним танцем фламенко, коридою, всесвітньо відомим мистецтвом керамічної плитки. Приємною несподіванкою була зустріч з українськими студентами в університеті у м. Кадіз.     

Дорога додому була не менш насиченою подіями, ніж Симпозіум. Так, 11 червня у Варшаві були відвідані заходи щодо святкування 200-ліття Варшавського університету. В пам’ятній книзі був зроблений запис-вітання від імені нашого університету. Матеріали, присвячені цьому ювілею, передані полоністам Інституту іноземних мов. Крім того, в Польській Академії Наук (PAN) відбувалось святкування всесвітнього дня архівів. Матеріали провідних польських архівістів будуть передані в бібліотеку Дрогобицького університету.

Участь у цьому всесвітньому симпозіумі підтвердила незаперечний факт: Європа різноманітна, а Україна – неодмінна складова, що додає свій неповторний колорит у європейську палітру. Відкривайте для себе світ, не втрачаючи власної самобутності!

                                                                                                                          проф. Олена Бистрова