Софі Лазар – новий член колективу кафедри практики англійської мови

    Програма «Стипендії імені Фулбрайта» в Україні – це проект міжнародної технічної допомоги, що його реалізує Інститут міжнародної освіти (Institute of International Education) на підставі ґранту від Державного Департаменту США. Серед основних напрямків програми – обмін фахівцями між Україною та Сполученими Штатами Америки, розвиток освіти та науки, підвищення професійного рівня викладачів вищих навчальних закладів. Окремим аспектом Статут Програми визначає таке завдання, як підвищення рівня взаєморозуміння між людьми.

     У 2016-17 академічному році студенти та викладачі Інституту іноземних мов мають унікальну нагоду пересвідчитися, як на практиці реалізуються цілі Програми. Йдеться про перебування на кафедрі практики англійської мови американської дослідниці Софі Елізабет Лазар (Sophie Elizabeth Lazar). Як переможниця, вона отримала стипендію уряду США для викладання та проведення наукових досліджень в Україні.

    Під час стажування у Дрогобичі пані Лазар досліджує методику викладання англійської мови як іноземної та допомагає у проведенні позакласних занять і англомовних гуртків. Крім того, вивчає  проблеми,  актуальні  для   сьогоденної української   науки  й   культури,

аналізує і порівнює методики інтерпретації досліджуваного матеріалу, оцінює перспективу їх застосування в неукраїнському середовищі.

У рамках стажування на кафедрі практики англійської мови Софі Лазар займається саме тим, на що максимально розрахована Програма «Стипендії імені Фулбрайта»: щиро, творчо ділиться власним досвідом. Це, без сумніву, підвищує ефективність навчального процесу.

   Найприємніше враження на гостю зі Штатів справили наші студенти – розумні, вдумливі, ініціативні, працьовиті. Адже, як відомо, передати знання й уміння можна лише тим, хто наполегливо й системно працює, хто прагне досягти успіху вже зі студентської лави.     

 За словами п. Софі, її перебування на кафедрі цікаве і пізнавальне, дає їй можливість пізнати іншу культуру, інше життя, потоваришувати з новими людьми, розширити коло професійного й особистого спілкування.

На думку викладачів кафедри, перебування Софі Лазар у нашому закладі – чудова нагода не тільки по-новому осмислити навчальні програми, урізноманітнити навчальну палітру унікальним гостьовим курсом, а й започаткувати тривалу співпрацю з американським університетом, закласти підвалини перспективних україно-американських наукових проектів.

       Від імені студентів та всієї кафедри висловлюємо вдячність п. Софі, адже її перебування у нашому колективі справді збагачує наш лінгвокультурний, комунікативний та навчально-методичний досвід. Сподіваємося, що це спілкування спонукатиме й наших кафедралів та студентів до участі у проекті сенатора Вільяма Фулбрайта.

 

 

 

Науковий керівник стажування –

завідувач кафедри практики англійської мови,

доцент І. М. Сирко