Про бібліотеку

Заснування Австрійської бібліотеки у Дрогобичі – чи не найпоказовіший результат плідного транскордонного співробітництва нашої Alma mater з провідними країнами Європейського Союзу.

Перший крок у цьому напрямку було зроблено ще 15 жовтня 2002 р., коли під час Міжнародної наукової конференції "Дрогобиччина як посередник політичних і культурних взаємодій між Австрією та Галичиною" тодішній Посол Австрії в Україні Міхаель Місс відкрив на факультеті романо-германської філології Австрійський культурно-освітній центр. Основною метою діяльності центру стало всебічне ознайомлення українського студентства з австрійською культурою. Задля реалізації цієї мети центр проводив різноманітні культурно-освітні заходи (літературні читання, презентації книг, виставки тощо), а також налагодив активний обмін викладачів і студентів (лекції відомих австрійських науковців, стажування дрогобицьких студентів в університетах Австрії).

За фінансового сприяння австрійської сторони центр згодом було оснащено технічними засобами та великою бібліотекою. Відтак у 2008 р. для потреб бібліотеки було надано нове велике приміщення. У травні 2009 р. представник Міністерство закордонних справ Австрії, почесний доктор нашого університету Еміль Брікс та ректор ДДПУ Валерій Скотний підписали офіційну угоду про діяльність Австрійської бібліотеки в Дрогобичі. Урочисте відкриття бібліотеки відбулося 9 вересня того ж року. В Україні вона стала п’ятою – після Києва, Чернівців, Харкова та Львова.

Будучи правонаступницею Австрійського культурно-освітнього центру, Австрійська бібліотека постулювала своєю пріоритетною метою сприяння та поглиблення українсько-австрійської кооперації у сферах освіти, науки та культури.

На сьогодні книжковий фонд бібліотеки налічує чотири з половиною тисячі примірників книжок та електронних носіїв. Це тлумачні і перекладні словники, довідники й енциклопедії з різних сфер життя (гуманітарні, суспільно-політичні, природничі науки, мистецтво і культура), художня література, зокрема повні зібрання творів, оригінали та українські переклади видатних австрійських письменників, багатотомна історія Габсбурзької імперії, розкішні альбоми культурно-мистецького життя Австрії, інші унікальні видання.

Бібліотека провадить власну видавничу діяльність. Це передусім посібники з країнознавства і літератури німецькомовних країн, українські переклади з австрійської літератури, а також, починаючи з 2012 р., збірник наукових праць "Компаративні дослідження австрійсько-українських літературних, культурних та мовних контактів" за матеріалами конференцій та семінарів, що проводяться бібліотекою.

Організаційна діяльність бібліотеки зосереджена на:

  1. пошуку нових закордонних партнерів з академічного обміну (угоди про співпрацю підписані з Віденським педагогічним інститутом та Інбрукським університетом, на часі – аналогічна угода з педагогічним інститутом у Ґраці);
  2. організації та проведенні
  • різноманітних культурних, освітніх і наукових заходів, найбільш масштабний серед них – традиційні Дні Австрії у Дрогобичі;
  • шорічної регіональної олімпіади з німецької мови для учнів загальноосвітніх шкіл (з австрійським лінгвокраїнознавчим аспектом);
  • щорічної навчальної лінгвокраїнознавчої екскурсії для студентів та викладачів ДДПУ до Австрії.